نحوه درخواست آزمایش

بسمه تعالی

استفاده از خدمات آزمایشگاه مرکزی از دو طریق پرداخت تعرفه آزاد و استفاده از گرنت آزمایشگاهی امکان پذیر می باشد.  درخواست آزمایش از طریق گرنت آزمایشگاهی فقط برای اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی می باشد که مطابق پروپوزال ثبت شده نیازمند خدمات آزمایشگاهی هستند. گرنت تخصیص داده شده جهت استفاده از خدمات آزمایشگاهی برای دانشجویان کارشناسی ارشد مبلغ 12،000،000 ریال و برای دانشجویان دکتری 50،000،000 ریال می باشد. برای استفاده از این گرنت ابتدا باید نسبت به فعال کردن آن اقدام نمایید. برای فعال کردن این گرنت اساتید محترم باید اسکن صفحه اول پروپوزال دانشجویان خود را از طریق اتوماسیون برای کارشناس سامانه آزمایشگاه مرکزی (آقای امیر سعیدی) و یا ریاست آزمایشگاه مرکزی (دکتر علی براتی) ارسال نمایند. همچنین دانشجویان میتوانند با در دست داشتن صفحه اول پروپوزال خود و مراجعه حضوری نزد آقای سعیدی گرنت استاد خود را فعال نمایند.

ورود به سامانه آزمایشگاه مرکزی

برای درخواست آزمایش ابتدا به سامانه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه مراجعه فرمایید. برای این کار می­توانید عبارت " آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی" را از طریق جستجوگر اینترنت خود جستجو کنید و یا آدرس lab.razi.ac.ir را مستقیماً در جستجوگر اینترنت خود وارد نموده تا سامانه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی در دسترس قرار گیرد. (شکل شماره 1)

(شکل شماره 1)

پس از مراجعه به سامانه برای درخواست آزمایش بایستی در سامانه آزمایشگاه مرکزی وارد شوید. اگر قبلاً در سامانه ثبت ثبت نام کرده اید روی آیکن ورود کلیک کنید. در صفحه ورود نام کاربری خود که رایانامه (email) شما می­باشد و قبلاً در سامانه ثبت کرده اید را وارد نمائید و در قسمت رمز عبور پسورد خود را وارد نمایید که به صورت پیش فرض کد ملی شما می باشد (در صورتی که تمایل داشتید می توانید رمز عبور را در صفحه پروفایل خود عوض نمائید). پسپ روی آیکن "ورود" کلیک کنید تا وارد پروفایل خود شوید. اگر پسورد خود را فراموش کرده اید روی آیکن "فراموشی رمز عبور" کلیک کنید. (شکل شماره 2)

نکته: اگر در این مرحله با مشکلی مواجه شدید می­توانید با کارشناس سامانه آقای امیر سعیدی 34274601-083 داخلی 22 تماس بگیرید.

(شکل شماره 2)

اگر کاربر جدید هستید و قبلاً در سامانه ثبت نام نکرده اید در صفحه اصلی روی آیکن "ثبت نام" کلیک کنید. تا فرم ثبت نام باز شود (شکل شماره 3). مشخصات درخواستی را تکمیل کرده و علامت مربع (من تمامی قوانین گروه را می پذیرم) را انتخاب کنید.

نکته: در قسمت انتخاب گروه عضویت چند گزینه وجود دارد. برای استفاده از گرنت گزینه دانشجوی دانشگاه رازی را انتخاب کنید و اطلاعات مربوط به آن یعنی انتخاب دانشکده، انتخاب گروه و کد دانشجویی را نیز تکمیل نمائید. در پایان بر روی آیکن ثبت نام کلیک کنید تا وارد پروفایل خود شوید.

(شکل شماره 3)

 

نحوه درخواست آزمایش

بعد از ورود در سامانه به پروفایل خود (شکل شماره 4) ارجاع داده می شوید. جهت درخواست آزمایش می توانید با استفاده از کادر " آزمایش خود را جستجو کنید" آزمایش یا تجهیزاتی که می خواهید را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید. همچنین با استفاده از آیکون صفحه اصلی، می توانید به صفحه اصلی برگردید و در آنجا لیست تمام تجهیزات و آزمایشات آزمایشگاه مرکزی را مشاهده نمایید و از کادر " آزمایش خود را جستجو کنید" موجود در صفحه اصلی نیز برای جستجوی آزمایش و تجهیزات مورد نظر استفاده کنید.

 

(شکل شماره 4)

به عنوان مثال در کادر جستجوی موجود در صفحه پروفایل، دستگاه تخلخل سنج را انتخاب کرده و کلید Enter را می زنیم. نتیجه جستجو در شکل شماره 5 قابل مشاهده می­باشد که شامل نام دستگاه، آزمایشگاه مربوطه و کارشناس دستگاه می­باشد.

(شکل شماره 5)

بر روی اسم دستگاه کلیک کنید تا صفحه مربوط به آن باز شود (شکل شماره 6). در این صفحه نام دستگاه، زمان خدمات دهی، کارشناس دستگاه، شماره تماس کارشناس دستگاه، تعرفه آزمایش و اطلاعات دستگاه موجود می­باشد.

نکته: در صورتی که نیاز به مشاوره در مورد دستگاه یا آزمایش دارید می توانید با کارشناس دستگاه تماس بگیرید.

(شکل شماره 6)

برای درخواست آزمایش بر روی آیکن "اضافه کردن آزمایش" کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این آیکن، کادر مربوط به اطلاعات آزمایش نمایان می شود (شکل شماره 7) و در قسمت انتخاب آزمایش نوع آزمایشی که می خواهید را انتخاب کنید. تعداد نمونه های خود را مشخص کنید. در قسمت شرایط نگهداری و ایمنی نمونه و نحوه ارسال نمونه گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

(شکل شماره 7)

چنانچه متقاضی استفاده از گرنت آزمایشگاهی هستید در قسمت انتخاب استاد راهنما، استاد راهنمای خود را از طریق آیکن "انتخاب" انتخاب کنید. بعد از انتخاب استاد راهنما روی گزینه ثبت آزمایش کلیک کنید. تا صفحه زیر باز شود (شکل شماره 8).   

(شکل شماره 8)

در قسمت ثبت نهایی علامت مربع را انتخاب کرده و روی آیکن تایید و ثبت کلیک کنید. تا صفحه زیر با پیام "آزمایش شما با موفقیت ثبت شد" ظاهر خواهد. (شکل شماره 9)

 

(شکل شماره 9)

اکنون سفارش شما ثبت شده و و جهت تائید به پروفایل استاد راهنما ارسال می گردد. همچنین از طریق پیامک به شماره همراه استاد راهنما نیز لینک تائید ارسال میگردد. بعد از تائید استاد راهنما درخواست شما به کارشناس مربوطه ارجاع داده می شود و بعد از انجام آزمایش نتیجه به پروفایل شما ارسال خواهد شد.

 از طریق گزینه "لیست سفارشات"  موجود در صفحه پروفایل خود می توانید سفارشات خود و وضعیت آنها را ملاحضه نمائید. (شکل شماره 10)

(شکل شماره 10)

چنانچه متقاضی انجام آزمایش با تعرفه آزاد هستید بدون انتخاب استاد راهنما، بر روی آیکن" ثبت آزمایش" کلیک کنید. پس از این مرحله جمله "آزمایش شما با موفقیت ثبت شد" ظاهر خواهد شد و باید منتظر تایید آزمایش از طرف کارشناس سامانه باشید. پس از تایید آزمایش توسط کارشناس سامانه می­توانید از طریق گزینه "لیست سفارشات" موجود در صفحه پروفایل خود آزمایش درخواستی خود را مشاهده و نسبت به پرداخت هزینه آن بصورت آنلاین اقدام نمایید.

 

نکته: چنانچه در هر یک از این مراحل دچار مشکل شدید میتوانید با آقای سعید کارشناس سامانه تماس بگیرید:

شماره دفتر: 34274601-083 داخلی 22

شماره همراه: 09189970098

1
2
3